Wsparcie książki Marcina Odrakiewicza „Własnym nurtem”

Wraz z Magazyn Kajakowy WIOSŁO zachęcamy do wsparcia inicjatywy.

Powstał reportaż o Celinie Mróz i Jarosławie Frąckiewiczu – małżeństwie gdańskich kajakarzy zamordowanych w Peru w 2011 roku. Celina Mróz i Jarosław Frąckiewicz przez kilkadziesiąt lat, razem i osobno, podróżowali ze składanym kajakiem na pięciu kontynentach, czyniąc z dalekich i bliskich eskapad styl życia. W czasach bez znanego nam dziś internetu oraz w jego początkach w Polsce, dzielili się swoją pasją poprzez prezentacje na żywo, publikacje w prasie oraz, kiedy pojawiła się taka możliwość, dwa prowadzone przez nich podróżnicze blogi.
Dzięki umiejętności inspirowania innych swoim podróżowaniem byli czterokrotnie nagradzani na gdyńskich Kolosach – największych w Europie spotkaniach podróżników.
Książka Marcina Odrakiewicza „Własnym nurtem” to reportaż o podróżniczej drodze Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza. O kilkudziesięciu latach podróżowania, pasji odkrywania dalekich zakątków świata i zachwycania się tymi bliskimi. To również próba przywrócenia trójmiejskim podróżnikom dobrego imienia. Autor rozlicza spekulacje, które pojawiły się w polskich mediach po śmierci gdańskich kajakarzy oraz ujawnia, że oskarżenie Celiny i Jarosława o nielegalne obozowisko na terenie indiańskiej wioski było fałszywe.
Jeśli uda się pozyskać sponsorów wydania, to jest ono planowane na jesień tego roku. Wersja elektroniczna książki będzie dostępna bezpłatnie. Wydanie książki można wesprzeć poprzez internetową zbiórkę na stronie https://zrzutka.pl/bc2c2n
Wybierając odpowiednią opcję można również zamówić książkę w wersji papierowej, ponieważ nie będzie ona dostępna w powszechnej sprzedaży – papierowe egzemplarze zostaną wydrukowane tylko dla wspierających wydanie.
Bieżące informacje na temat książki znajdują się na stronie www.odrakiewicz.pl
https://www.facebook.com/wioslopl/posts/pfbid02Fquuk1QHE3Ja9LwLPjuQiWc2BhTyfYpnnENxeBcS9B8f6uW1MneVxSRG6U1g3P4Al

Dodaj komentarz